Angličtina na rovinu

Musím se s Vámi podělit!

A je to jen a jen pro Vaše dobro, jakožto milovníků a koketérů s angličtinou.

Jeden z mých studentů mne na to upozornil, a doporučil mi knihu.  Nebudu tady zmiňovat jeho jméno, abyste ho případně nezasypali požadavky na další tipy. Sice nebude slavný, ale bude mít zase soukromí. 🙂

Nicméně, kniha knih v tomto případě není ona slavná, ale jedna kapesní o „malilinko“ tenčí. Řekla bych, že její potenciál je veliký, obzvláště mezi studenty. A slovem student teď nemyslím pouze nějakého mladíka zaraženého v lavici, který nemá páru, co se v hodině děje. Mám na mysli opravdové zájemce o angličtinu.

Tato knížečka je vše, co potřebujete k porozumění a hlavně ke změně názoru na angličtinu. V tom kladném slova smyslu. Pokud tedy máte pocit, že anglický jazyk je matoucí, strašně a zbytečně komplikovaný, nesmyslný a vůbec…že pustit se do něj chce vyhradit si několik let dovolené. Myslím, že po přečtení několika stránek změníte na angličtinu názor.

Autorem je rodilý mluvčí, který již 25 let učí české studenty. Můžete vzít jed na to, že tento Darren Crown ví, o čem mluví. (Ale neberte ho.) Navíc, on sám, jak píše v předmluvě, je studentem českého jazyka, takže se lehce dokáže vcítit a pochopit jak těžké břímě nesete. V knížce najdete rozepsány a vysvětleny úsměvnou a milou formou ty nejčastější zapeklitosti anglického jazyka.  Lahůdky jako předložky, have got, will a going to, slovosled, přídavná jména… budou osvětleny a snad rázem i pochopeny.

A o jaké knížce to stále mluvím? Nebojte se, možná to vypadalo, že čekáte na Godota, ale je to přitom Angličtina na rovinu. 🙂

Suma sumárum, všem vřele doporučuji. Začátečníkům, pokročilejším, i ostříleným pistolníkům, kteří anglické věty střílejí bez přemýšlení, pouhým reflexem ve stylu Jamese Bonda.

Darren Crown

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vložte správnou číslovku do rovnice. *