O..

Narodila jsem se v Ostravě – Vítkovicích. Byla to určitě nádherná nemocnice, za jejímiž zdmi se proháněla strašidelná oranžovo-mastná obkročná vozidla…

Ale abych to zkrátila, po střední škole, jež mě vyzbrojila ekonomickými znalostmi a administrativním škatulkováním jsem se rok připravovala na VŠ na jazykové škole. Během tohoto roku jsem poznala jak skvělé je být na ÚP, a tak jsem raději začala psát anglické obchodní dopisy, a pak přiletěly certifikáty nejen na psaní těchto zábavných lahůdek. Následné pětileté obrácení stránek těžkých slovníků a jiných typu knih, ze mne udělalo znalce jazyka. Anglického.

S diplomem v ruce se svět zdál hned veselejší a hravější, a tak jsem se rozhodla užít si této barevnosti anglicky a v přítomnosti dětí. Nečekaně se však k němu připojil i svět dospělých, který byl taktéž zářivý. Dva roky, všechny regulérní certifikáty Helen Doron, spousta zážitků, tvůrčích nápadů, báječných studentů, studentíků a kolegyň. 

Další etapa mého života byla úžasně obohacující, neboť jsem se (jak se říká) „postavila na vlastní nohy“. Všechny zkušenosti, které jsem doposud nasbírala jsem plně využívala, a přidávala další, nicméně improvizace se stala také velmi důležitým prvkem při výuce angličtiny.Vést kurzy pro malinké děti ve věku 2,5 let a vidět, jak snadno a lehce nasávají veškerá slovíčka, písničky a melodii anglického jazyka je opravdu nabíjející. Ale i takové učení se může stát jednotvárným, a tak zároveň jsem vedla kurzy, kde se věkové rozpětí „mých“ studentů pohybovalo od  2,5 – +- 60 let. V přítomnosti skvělých studentů a studentek utekly další tři roky jako voda.

Asi by to mohlo skončit jako v pohádce „a dokud neumřela, stále v Ostravě ještě učí“. Ale radostná životní událost změnila mé příjmení a zavála mne do úplně jiného kraje. A teď ve Staré Boleslavi mám před sebou další výzvu. Noví lidé, noví studenti, nové možnosti, přístup a zkušenosti.

Diplom filozoficko-přírodovědecká fakulta

Callan certificate

Baby's Best Start

English for Infants

More english for all children

Paul ward and the treasure

Paul Word's World

Play on in english

Storytelling seminar

Confirmation of attendance-Ě

Confirmation of attendance

Cambridge english day 2012

Canbridge buisness english day

Preparing pupils for Yle

cambridge english day 2013

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vložte správnou číslovku do rovnice. *