Callanova metoda FAQ

Jak dlouho trvá hodina?

Jedna vyučovací hodina dle Callanovy metody trvá 50 minut.

Abych se učil/a 4 x rychleji, kolik hodin týdně bych měl/a absolvovat?

Minimální počet hodin, aby tato podmínka byla splněna jsou 3 hodiny týdně. Můžete mít například tři dny v týdnu lekci po hodině, nebo si dáte dvouhodinovku a v průběhu týdne ještě jednou 50 minut. Pokud budete mít méně než 3 hodiny týdně, ještě stále postupujete rychleji oproti jiným metodám. Protože tato metoda je založena na opakování, tak jakákoliv hodina navíc je jen k vašemu prospěchu a pokroku.

Jaká je domácí příprava?

Nulová! Pokud docházíte alespoň na 3 hodiny týdně, nemusíte se doma připravovat vůbec. Proto je tato metoda tak skvělá! Vše totiž zvládnete v těch pouhých 3 hodinách.

Jaké materiály potřebuji?

Vše co potřebujete je kniha Callanovy metody pro danou úroveň. Jelikož je 12 úrovní, je také 12 knížek. V ní jsou automaticky přibalena i audio cd. Případně ještě tužku a papír.

Jaká je struktura hodiny?

Prvních 20-25 minut se opakuje předešlé učivo a slovíčka, a to formou otázek a odpovědí. Pak nejčastěji následuje čtení, během něhož Vás lektor vždy bedlivě sleduje a případně opraví, což obzvláště nutné u prvních úrovní a poté píšete diktát. Jak čtení, tak diktát je pouze z té slovní zásoby, kterou by student již dávno měl znát. Ve zbývajících minutách se buď vysvětluje nové učivo a nebo opakuje. Proto se nemůže stát, že by student po probrání knihy – tedy úrovně – něco neznal.

Kolik je maximálně žáků ve třídě?

Callanova metoda uvádí, že žáků může být i 10.  Z vlastní zkušenosti ale vím, že čím méně, tím více prostoru pro studenta. Tudíž maximální počet studentů u mne je 5.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vložte správnou číslovku do rovnice. *