Vantage – emotions and feelings

Milí studenti a návštěvníci,

přidávám jednu A4 toho, co jsme probírali a trénovali v hodinách tento týden. Musím přiznat, že u toho byla obrovská legrace. Některé Vámi použité fráze a byly naprosto úžasně, trefně a vtipně použity.

V tomto jednostránkovém pdf dokumentu je výběr z několika reakcí z T-series, na různá témata, která můžete použít při každodenní komunikaci s anglicky mluvícím protějškem.

Co, že to jsou ty T-series? Jsou to knihy, jež byly sestaveny Janem van Ekem and Johnem Trimem. Ti vytvořili celkem 3 knihy, které jsou rozděleny podle úrovní. Waystage (publikováno v roce 1991) pokrývá úroveň A2, Threshold (z roku 1991) úroveň B1, a nejnovější Vantage (2001) úroveň B2 na základě Evropského referenčního rámce pro jazyky (CEFR). V této sérii najdete veškeré potřebné informace, co by student na stupni A2, B1, či B2 měl ovládat, umět, jaké situace zvládnout ať už se jedná např. o nakupování, telefonování, rezervace, apod. Navíc, tam právě najdete ty správné výrazy, které se používají, takže nejen obecné informace, ale i rovnou materiály k učení.

Takže tady přikládám odkaz na stažení těchto užitečných knížek. Oni sami na stránkách uvádějí, že je dávají k dispozici, aby tak studenti a kdokoliv jiný, mohl maximalizovat své snažení. Pochopitelně, je to vše v angličtině, takže se tím případně budete muset prokousat.

A protože jsem se s Vámi při zkoušení tohoto dokumentu ohromně nasmála, přidávám dvojičku naprosto vtipných příkladů, které jste sami vymysleli. Možná to nejsou úplně přesné kopie Vašich improvizací, jen nějaké torzo, co mi utkvělo v hlavě, ale alespoň něco.

I woke up at 5 o’clock. (reaction) Whew!
My first way was to do number 1. (reaction) Good heavens!
To my surprise, I did number 2. (reaction) That’s lovely!

 

I was at home, when I received a message to go to a party. (reaction) Sounds interesting. When I got there, we were only 3 and drank one bottle of rum and four bottles of wines. (reaction) Better luck next time.
Then, we smoked weed. (reaction) That’s much better. 

 

Vantage_Emotions_and_feelings

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vložte správnou číslovku do rovnice. *