Poslech – Velcí, troufnete si na dětské cvičení?

Malí, menší a velcí studenti,

vyzkoušejte si, kolik toho vlastně slyšíte. Všechna cvičení, na které tady přikládám odkazy,  jsou pro děti, resp. teenagery, kteří by měli mít zvládnutou knížku Fun for Flyers, tzn. podle Evropského referenčního rámce jsou na úrovni A2. Jsou to všechno rychlovky, budete to mít za pár minutek.

První cvičení se odehrává na zastávce. Dva mluvčí se baví a popisují čekající lidi. Vašim úkolem je napsat jména do příslušných kolonek. Pozor! Je to jméno, takže první písmeno je velké. Takže i když jméno máte správně, byla by to chyba. Cvičení je tady.

Další cvičení je přiřazovací. Mluvčí se baví o vyobrazených předmětech a zvířecích potiscích na daných věcech. Vy máte správně přetáhnout obrázek zvířátka k obrázku ruksaku, ledničky, rukavic. Tuhle brnkačku máte za maximálně 3 minuty hotovou.

A poslední cvičení se Vám zajisté bude líbit. Jak se říká to nejlepší nakonec. Jde totiž o spelling. Máte doplnit pouze 6 slovíček. Mluvčí Vám vyhláskuje např. své jméno, jméno zastávky, psa,.. a na základě toho, dopíšete prázdná místa. Pravidlo platí úplně stejné jako v prvním cvičení. Jsou to jména, takže první písmenko je velké. Rychlému spellingu zdar, zdar, zdar!

 

3 komentáře u „Poslech – Velcí, troufnete si na dětské cvičení?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vložte správnou číslovku do rovnice. *